دسته‌ها
تبلیغات هدایای تبلیغاتی وبلاگ

هدایای تبلیغاتی یا هدایای خیلی تبلیغاتی !

چرا تفاوت بین هدایای تبلیغاتی با هدایای خیلی تبلیغاتی وجود دارد ؟

تفاوت بین هدایای تبلیغاتی و بعضا هدایای خیلی تبلیغاتی وجود دارد، واقعا بین این ۲ مورد چه تفاوتی وجود دارد ؟ بعد از فعالیت حدودا نزدیک به یک دهه در حوزه هدایای تبلیغاتی و هم کلامی با بسیاری از مشتریان به این حقیقت تلخ می رسیم که در پس ذهن اکثریت به اتفاق تعریف یک هدیه تبلیغاتی صرفا یک محصول سمبلیک و غیر کاربردی و کیفیت متوسط و بعضا رو به پائین هست ! این باور ها از کجا سرچشمه می گیرد ؟!

برای پیدا کردن این موضوع باید به دهه ۷۰ و ۸۰ سفر کنیم، زمانی که با توجه به کم بودن واردات و توقع نسبت متوسط و رو به پائین مشتریان و بازار ، تجار ایرانی که به چین سفر میکردند و قیمت های ارزان کالا ها را مشاهده میکردند در مرحله اول وسوسه سود سرشار از فروش این محصولات میشدند ، پس اولین دلیل که باعث بوجود آمدن این ذهنیت از گذشته تا به امروز شده سود بیشتر بوده است !

دومین مورد که باعث تکمیل این مشکل در جامعه تبلیغات شده است باور خریدار از محصول تبلیغاتی و هدف تبلیغات بوده است که حاصل از این طرز تفکر می باشد که چون قرار نیست از ارائه این محصول سود مستقیمی حاصل بشه پس لزومی به هزینه زیاد پرداخت کردند نیست، به طور دیگه ای هم میشه این موضوع و بررسی کرد ، عادت به چشم و هم چشی در بازار و بین کسبه، اگر فلان کاسب این محصول و داده من هم یه هدیه بدهم ولی وقتی به قسمت اصلی قضیه که انتخاب محصول و هزینه کردن می رسید با توجه به اینکه تاجر ایرانی جنس مرغوب و با هدف تبلیغاتی وارد چرخه بازار نکرده بود و صرفا قیمت را الویت قرار داده بود باعث می شود که خریدار نیز مزید بر علت شود و این چرخه را با خرید کالای نه چندان مرغوب و با این باور که صرفا تبلیغات کرده باشیم ، هدیه تبلیغاتی به دست مصرف کننده نهایی می رسید.

مصرف کننده نهایی نیز در مرحله اول یا پس از استفاده چند هفته ای متوجه اوج وخامت قضیه و بی کیفیت بودن محصول می شود و این باور رو نسبت به محصولات تبلیغاتی پیدا می کرد. که هدیه تبلیغاتی صرفا یک کالای دور ریختنی هست که به چون بازار هدف دیگه ای نداشته به دست من رسیده تا صرفا رفع تکلیفی از ناحیه کاسب و کارفرما و شرکت برای مشتری باشد.

روند بازار هدایای تبلیغاتی به شدت در حال تغییر هست !

این روند با گذر زمان و ورود افراد تازه به این بازار و آشنایی با بازار وابسته هدایای تبلیغاتی به بازار چین باعث شد که رقابت کمی بیشتر از بیش شود و بازار طعم تازه ای از هدایای تبلیغاتی و محصولات تبلیغاتی را تجربه کند. با توجه به این مورد اما پس از گذشت چند سال هم چنان فرهنگ خرید ارزان قیمت و بی کیفیت هدایای تبلیغاتی در بین خریداران تغییر نکرد و همچنان این فرهنگ باعث خرید و ترویج محصولات تبلیغاتی بی کیفیت می شد. اما در این بین بودند افراد و شرکت هایی که شناخت درستی از تبلیغات و حوزه هدایای تبلیغاتی داشتند و ترجیح می دادند تعداد کمتری خرید کنند اما هدیه ای با کیفیت بالا را از طرف مجموعه خود به دست مشتریانشان برسانند.

بهتر است هدف محصولات تبلیغاتی را بهتر بشناسیم !

چرا باید هدیه تبلیغاتی بدهید ؟ چرا هدیه تبلیغاتی نباید جنس بی کیفیت باشد ؟ چرا نوع چاپ یک هدیه تبلیغاتی بسیار مهم می باشد ؟

اول به این مورد اشاره کنم که قبل از اینکه تصمیم بگیرید هدیه تبلیغاتی برای شرکت یا سازمان یا کسب و کار خود جهت ارائه به مشتریان وفا دار خود انتخاب کنید باید این موضوع را بدانید که قرار هست توسط این محصول کسب و کار شما ماندگار تر شود نه اینکه باعث شوید ذهنیت خوب مشتری خدشه دار شود ، چرا که یک محصول تبلیغاتی وقتی به دست مشتری شما برسد در وحله اول نماینده هوش انتخاب مدیر آن مجموعه و احترام به سطح شعور و انتخاب مشتریشان بوده است.

پس اگر قرار هست که یک محصول بی کیفیت خرید کنید به شما پیشنهاد میکنیم هزینه آن را صرف یک شام در کنار خانواده یا دوستان کنید نتیجه بهتری خواهد داشت.

بی کیفیت بودن یک جنس تبلیغاتی باعث می شود در کوتاه ترین زمان ممکن برند شما ذهنیت تخریب کننده ای در ذهن مشتری ایجاد کند. این موضوع رابطه مستقیم با طول عمر محصول تبلیغاتی شما خواهد داشت.

در آخر کیفیت نوع چاپ لوگو یا اسم شما روی محصول تبلیغاتی نیز حائز اهمیت می باشد. چرا که اگر لوگو با کیفیت درج کنید و ۱۰۰% ماندگاری داشته باشد پس از مدتی لوگو شما از روی محصول کمرنگ یا حذف نخواهد شد، این نکته را به یاد داشته باشید که روی محصول خاطره نویسی نکنید و صرفا به اندازه چند کلمه اکتفا کنید نه بیشتر .

پس این موارد را در انتخاب هدیه تبلیغاتی به دقت به یاد داشته باشید

  1. هدیه تبلیغاتی با کیفیت خریداری کنید
  2. هدیه تبلیغاتی رابطه مستقیم با ایجاد ذهنیت مثبت یا منفی برای مشتری شما دارد
  3. چاپ با کیفیت برای محصول خود انتخاب کنید
  4. در چاپ لوگو یا اطلاعات خود بر روی محصول زیاده روی نکنید
  5. به هر قیمتی هدیه تبلیغاتی ندهید !
  6. با هدف و صحیح تبلیغات کنید
0/5

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 6 =